ترفند حذف اپلیکیشن های مخفی در آیفون

ترفند حذف اپلیکیشن های مخفی در آیفون

ترفند حذف اپلیکیشن های مخفی در آیفون

برخی اوقات اپلیکیشن ها در هوم گوشی آیفون آیکون مخصوص به خود را ندارند اما روی گوشی نصب شده اند. برای حذف این برنامه ها باید چه کرد؟ می خواهید یکی از اپلیکیشن ها را حذف کنید اما هر چه داخل صفحه هوم دنبالش می گردید پیدا نمی کنید. اگر آیکون مورد نظر غیب شده پس چگونه می توان آن را حذف کرد. به خودتان ترس راه ندهید چون راه دیگری هم برای این کار هست.

ممکن است فکر کنید تنها راه حذف اپلیکیشن در آیفون این است که روی آیکون نگه دارید تا شروع به لرزش کرده و دکمه ضربدر را بزنید که حذف شود. اما در حقیقت این تنها راه نیست.

پس از آپدیت نسخه آی او اس ۱۰ بتا مشکلی که داشتم این بود که یکی از اپلیکیشن ها آپدیت نمی شد. پیغام نسخه جدیدش می آمد اما آپدیت نمی شد. بنابراین تصمیم گرفتم برنامه را کلا از گوشی حذف و دوباره نصب کنم. به امید این که با این کار مشکل برنامه رفع شود. داخل صفحه هوم گوشی دنبال آیکون مورد نظر گشتم ولی پیدا نکردم. پس چگونه باید آن را حذف می کردم؟

با پشتیبانی اپل تماس گرفتم چون علامت آپدیت از روی صفحه نمی رفت و این روی اعصابم بود. چند راه به من پیشنهاد شد. اگر شما هم همین مشکل را دارید این راه ها را حتما امتحان کنید:از برنامه اپ استور خارج شوید: دو بار دکمه هوم را لمس کنید و پنجره اپ استور را به بالا بکشید تا کاملا از برنامه خارج شوید. دوباره اپ استور را باز کردم اما باز هم اپلیکیشن مورد نظرم آپدیت نشد.

با استفاده از سرچ اسپات لایت سعی کنید اپلیکیشن مورد نظر را پیدا کنید: برای من این مورد هم تاثیری در یافتن برنامه مورد نظرم نداشت.

دکمه هوم و پاور را با هم فشار دهید تا گوشی ریست شود: با این کار گوشی ریست فکتوری نمی شود بلکه ریبوت می شود. مثل ریست کردن کامپیوتر. برای من این روش هم هیچ تاثیری نداشت.

حذف برنامه از طریق iTunes: ابتدا دیوایس خود را به کامپیوتر وصل کنید. سپس آیکون دیوایس را در پایین صفحه کلیک کنید. سپس وارد گزینه Apps در منوی Settings شوید و برنامه ای که می خواهید حذف کنید را جستجو کنید. روی گزینه Remove کلیک کنید و در پنجره ای که باز می شود روی OK کلیک کنید.

در آخر در پایین پنجره گزینه Apply را انتخاب کنید تا تغییرات مورد نظر اعمال شود. دیوایس شما با آیتونز همراهی کرده و اپلیکیشن از گوشی حذف می شود.متاسفانه از زمانی که گوشی را روی ورژن ۱۰ بتا آپدیت کرده ام آیتونز نمی تواند دیوایس من را شناسایی کند بنابرای این روش هم کارساز نبود.

دیگر داشتم به این نتیجه می رسیدم که گوشی را ریست فکتوری کنم اما در حقیقت اصلا دوست نداشتم چنین کاری کنم. آخرین روشی که پشتیبانی به من ارائه داد حذف برنامه از طریق Settings بود. این روش حتی اگر هیچ مشکلی با حذف برنامه مورد نظرتان نداشته باشید هم کارایی دارد.

اگر شما هم مثل من هزارویک جور برنامه نصب کرده باشید پیدا کردنشان کمی سخت می شود. اما در منوی Settings می توانید به لیستی از برنامه های نصب شده دسترسی پیدا کنید. پس می توانید یکی یکی آن ها را حذف کنید.

برای شروع وارد Settings در صفحه هوم شوید.

در منوی Settings وارد گزینه General شوید.

ترفند حذف اپلیکیشن های مخفی در آیفون

وارد گزینه Storage & iCloud Usage شوید.

ترفند حذف اپلیکیشن های مخفی در آیفون

در این جا در بخش Storage گزینه Manage Storage را لمس کنید.

ترفند حذف اپلیکیشن های مخفی در آیفون

در این جا تمام برنامه های گوشی به ترتیب حجمشان لیست شده اند. در میان برنامه ها اپلیکیشن مورد نظر خودتان را پیدا کنید. اگر برنامه های زیادی نصب کرده باشید این کار کمی وقت می گیرد.

ترفند حذف اپلیکیشن های مخفی در آیفون

سپس در صفحه اطلاعات برنامه گزینه Delete App را انتخاب کنید.

ترفند حذف اپلیکیشن های مخفی در آیفون

دوباره گزینه Delete App را در پنجره ای که باز می شود انتخاب کنید.

ترفند حذف اپلیکیشن های مخفی در آیفون

اگر با کمبود حافظه مواجه شده اید هم می توانید از این روش استفاده کنید تا ببینید چه برنامه هایی حجم زیادی اشغال کرده اند و آن ها را حذف کنید.

سایت بدونیم